یک خبر خوب به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته

کتاب و سی دی انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر شد.

مولف : استاد محی الدین ظاهری

« انتخاب رشته انتخاب مسیر زندگی»

پس از اینکه داوطلبان جلسه آزمون را پشت سر گذاشتند اولین موضوعی که در مقابل آنها و در محافل مختلف مطرح می شود « انتخاب رشته» است . اکثر کسانی که تجربه تحصیلات دانشگاهی را داشته اند خود را صاحب نظر در فرآیند انتخاب رشته دانسته و توصیه های درست و غلطی را به داوطلبان ارائه می دهند. بر این اساس داوطلب در مقابل حجم زیادی از توصیه های ریز و درشت ، مفید و مضر ، صحیح و غلط مانند: ( بازار کار فلان رشته خوب است، سعی کن رشته ای را انتخاب کنی که بازار کار خوبی داشته باشد. – ادامه تحصیل مهم است ، سعی کن رشته ای را انتخاب کنی که بتوانی در آن ادامه تحصیل بدهی.         رشته ای را انتخاب کن که دانشگاه آن به محل زندگی ات نزدیک باشد. – سعی کن حتما امسال به دانشگاه بروی چون ممکن است سال بعد این امکان فراهم نشود ، و ...)

با این روند داوطلب از زمان آزمون تا اعلام نتایج اولیه در مقابل خواسته ها و توصیه هایی قرار می گیرد که صحت و سقم آنها را نمی تواند تشخیص دهد، و همواره در مقابل این سوال مهم قرار دارد که : چگونه و بر چه اساسی باید رشته تحصیلی خود را انتخاب کرد؟ پاسخ این پرسش آسان نیست. زیرا انتخاب رشته موضوعی است که تحت تاثیر عوامل مختلف درونی و بیرونی زیادی قرار دارد و نفش بسیار اساسی در تعیین سرنوشت آینده فرد بازی می کند.

علاوه بر موارد فوق در زمان انتخاب رشته ، داوطلبان در مقابل هجوم مراکز خصوصی و افراد مختلفی قرار می گیرند که ادعای همه آنها انجام درست و صحیح انتخاب رشته است!!!  در چنین شرایطی آنچه در نگاه اول رخ می نماید نبود منابع موثق و مطمئن در زمینه انتخاب رشته است. اگر شما به عنوان داوطلب، مشاور و ... به یک کتابخانه مراجعه کنید و به دنبال کتاب انتخاب رشته باشید تعداد محدودی منابع در این زمینه می یابید که محتوای آنها هم جای بحث دارد.

براساس بررسی های مرکز مطالعات سازمان سنجش آموزش کشور مهمترین نیاز داوطلبان ، مشاوران و والدین در فرآیند انتخاب رشته دسترسی به اطلاعات موثق ( شامل شناخت رشته ها و دانشگاهها ، نکات فنی و اطلاعات کارنامه و نمرات داوطلبان سال قبل) است.

با توجه به موارد بالا و مشکلات داوطلبان ، مشاوران و والدین در انتخاب رشته و دسترسی به یک منبع اطلاعاتی مطمئن ، کتاب حاضر تالیف شده است.

در فصل اول و  cdهمراه آن  موضوع  (معرفی رشته های دانشگاهی) مورد بحث قرار گرفته است . در فصل دوم به موضوع (واژگان و اصطلاحات دانشگاهی )  به منظور اطلاع داوطلبان پرداخته شده است . در فصل سوم (نکات فنی انتخاب رشته) به صورت مبسوط به بحث گذاشته شده است. در آخر کتاب اطلاعاتی از کارنامه های حدود 2 هزار نفر از داوطلبان سال 1389در   گروه های آزمایشی علوم ریاضی وعلوم تجربی و علوم انسانی در سهمیه منطقه 1 – 2 – 3 آمده است .  

جهت تهیه کتاب و cd انتخاب رشته آزمون سراسری با شماره 09126335186 - 09124884408 تماس حاصل فرمایید.

+ نوشته شده توسط محی الدین ظاهری در دوشنبه ۱۳۹۰/۰۵/۰۳ و ساعت 15 |

انتخاب رشته آزمون سراسری ۸۹

استاد محی الدین ظاهری مشاور برتر کنکور و  مولف  چندین کتاب  مشاوره و  برنامه ریزی  و  مدرس  تکنیک های نوین موفقیت در کنکور برای داوطلبان کنکور ۸۹ انتخاب رشته مینماید.

تمام داوطلبان از سراسر ایران می توانند از این خدمات استفاده کنند.

داوطلبان عزیر می توانند

با شماره های 09126335186 و09124884408 و۰۹۱۲۶۱۸۵۹۳۳  تماس حاصل فرمایند.

  برای هر داوطلب با توجه به رتبه کشوری و سهمیه و زیرگروهها -شرایط بومی و

قطبی و ناحیه ای و ترتیب پر شدن بهترین رشته  انتخاب رشته می شود.

 دانشگاههایی که احتمال قبولی داوطلب در آنها بالا می باشد را پیشنهاد می شود.

به منظور ارائه بیشترین اطلاعات به داوطلب در مورد وضعیت داوطلب در رشته های

 مختلف ، درصد احتمال قبولی داوطلب در رشته ها را با توجه به آمار و اطلاعات

سالهای قبل و آخرین تعببرات انتخاب رشته ۸۹ در اختیار داوطلب قرار می دهد و ..

انتخاب رشته همه ی داوطلبان گرامی بصورت کاملاً خصوصی ، با دقت بالا و با توجه به نظر پدر و مادر گرانقدرشان و نظر نهایی داوطلب انجام می گیرد.

انتخاب رشته سراسری هم بصورت حضوری و هم بصورت غیرحضوری ( تلفنی _برای شهرستان ها) انجام می شود.

با شماره های 09126335186 و09124884408 و۰۹۱۲۶۱۸۵۹۳۳  تماس حاصل فرمایند.

سایت رسمی استاد ظاهری

www.zaheri.org

+ نوشته شده توسط محی الدین ظاهری در شنبه ۱۳۸۹/۰۴/۲۶ و ساعت 19 |